AP130-25YL-13
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
AP130-25YL-13 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: AP130-25YL-13
Producent / Mærke: Diodes Incorporated
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT89-3
Dataark: AP130-25YL-13.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for AP130-25YL-13
Varenummer AP130-25YL-13 Fabrikant Diodes Incorporated
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT89-3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 353711 pcs Datablad AP130-25YL-13.pdf
Spændingsfald (Max) 0.5V @ 300mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package SOT-89-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-243AA PSRR 58dB (100Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne AP130-25YLDITR Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 300mA SOT-89-3 Nuværende - Quiescent (Iq) 100µA
Nuværende - Output 300mA Kontrolfunktioner -
Basenummer AP130
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
AP130-25YL-13
AP130-25YL-13
producenter: Diodes Incorporated
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT89-3