AP1501-K5G-13
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
AP1501-K5G-13 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: AP1501-K5G-13
Producent / Mærke: Diodes Incorporated
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5L
Dataark: AP1501-K5G-13.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
800 pcs
1600 pcs
2400 pcs
  • Besked
Specifikationer for AP1501-K5G-13
Varenummer AP1501-K5G-13 Fabrikant Diodes Incorporated
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5L Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 59888 pcs Datablad AP1501-K5G-13.pdf
Spænding - Start op Buck Spænding - Udgang (Max) 1.23V
Spænding - Indgang (Max) 40V Spænding - Dropout (Typisk) 4.5V
Spænding - Opdeling TO-263-5 Serie -
RoHS Status Tape & Reel (TR) Regulator Topologi 3A
Polarisering TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA Output Type Adjustable
Output Configuration 1 Produktion Step-Down
Andre navne AP1501-K5G-13DITR Driftstemperatur -20°C ~ 85°C (TA)
Antal DAC'er 150kHz Støj - 0,1 Hz til 10 Hz 37V
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Producentens varenummer AP1501-K5G-13 Udvidet beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.23V 1 Output 3A TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5L Kontakt Rating @ Spænding Positive