DMN10H120SFG-13
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
DMN10H120SFG-13 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DMN10H120SFG-13
Producent / Mærke: Diodes Incorporated
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 100V 3.8A POWERDI
Dataark: DMN10H120SFG-13.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for DMN10H120SFG-13
Varenummer DMN10H120SFG-13 Fabrikant Diodes Incorporated
Beskrivelse MOSFET N-CH 100V 3.8A POWERDI Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 405961 pcs Datablad DMN10H120SFG-13.pdf
Spænding - Test 549pF @ 50V Spænding - Opdeling PowerDI3333-8
Vgs (th) (Max) @ Id 110 mOhm @ 3.3A, 10V Vgs (Max) 6V, 10V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Serie -
RoHS Status Tape & Reel (TR) Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.8A (Ta)
Polarisering 8-PowerWDFN Andre navne DMN10H120SFG-13DITR
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer DMN10H120SFG-13
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 10.6nC @ 10V IGBT Type ±20V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 3V @ 250µA FET-funktion N-Channel
Udvidet beskrivelse N-Channel 100V 3.8A (Ta) 1W (Ta) Surface Mount PowerDI3333-8 Afløb til Source Voltage (VDSS) -
Beskrivelse MOSFET N-CH 100V 3.8A POWERDI Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 100V
Kapacitansforhold 1W (Ta)