DMN10H170SFDE-7
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
Diodes Incorporated
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DMN10H170SFDE-7
Producent / Mærke: Diodes Incorporated
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 100V 2.9A 6UDFN
Dataark: DMN10H170SFDE-7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for DMN10H170SFDE-7
Varenummer DMN10H170SFDE-7 Fabrikant Diodes Incorporated
Beskrivelse MOSFET N-CH 100V 2.9A 6UDFN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 379956 pcs Datablad DMN10H170SFDE-7.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 3V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package U-DFN2020-6 (Type E)
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 160 mOhm @ 5A, 10V
Power Dissipation (Max) 660mW (Ta) Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 6-UDFN Exposed Pad Andre navne DMN10H170SFDE-7DI
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 1167pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 9.7nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 4.5V, 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 100V