DMN4026SSDQ-13
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
DMN4026SSDQ-13 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DMN4026SSDQ-13
Producent / Mærke: Diodes Incorporated
Produkt beskrivelse MOSFET 2N-CH 40V 7A 8SO
Dataark: DMN4026SSDQ-13.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for DMN4026SSDQ-13
Varenummer DMN4026SSDQ-13 Fabrikant Diodes Incorporated
Beskrivelse MOSFET 2N-CH 40V 7A 8SO Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 128549 pcs Datablad DMN4026SSDQ-13.pdf
Spænding - Test 1060pF @ 20V Spænding - Opdeling 8-SO
Vgs (th) (Max) @ Id 24 mOhm @ 6A, 10V Serie -
RoHS Status Digi-Reel® Rds On (Max) @ Id, Vgs 7A
Strøm - Max 1.3W Polarisering 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Andre navne DMN4026SSDQ-13DIDKR
DMN4026SSDQ-13DKR
DMN4026SSDQ-13DKR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer DMN4026SSDQ-13 Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 19.1nC @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 3V @ 250µA FET-funktion 2 N-Channel (Dual)
Udvidet beskrivelse Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 40V 7A 1.3W Surface Mount 8-SO Afløb til Source Voltage (VDSS) Logic Level Gate
Beskrivelse MOSFET 2N-CH 40V 7A 8SO Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 40V