DSR6V600P5-13
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
DSR6V600P5-13 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DSR6V600P5-13
Producent / Mærke: Diodes Incorporated
Produkt beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 6A POWERDI5
Dataark: DSR6V600P5-13.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for DSR6V600P5-13
Varenummer DSR6V600P5-13 Fabrikant Diodes Incorporated
Beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 6A POWERDI5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 553787 pcs Datablad DSR6V600P5-13.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 3V @ 6A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 600V
Leverandør Device Package PowerDI™ 5 Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie DIODESTAR™ Reverse Recovery Time (trr) 35ns
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde PowerDI™ 5
Andre navne 1034-DSR6V600P5-13DITR Driftstemperatur - Junction -65°C ~ 175°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Detaljeret beskrivelse Diode Standard 600V 6A Surface Mount PowerDI™ 5 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 10µA @ 600V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 6A Kapacitans @ Vr, F 4.1pF @ 4V, 1MHz