SBR10150CTFP
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
SBR10150CTFP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SBR10150CTFP
Producent / Mærke: Diodes Incorporated
Produkt beskrivelse DIODE ARRAY SBR 150V 5A ITO220AB
Dataark: SBR10150CTFP.pdf
RoHs Status Indeholder lead / RoHS-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
50 pcs
  • Besked
Specifikationer for SBR10150CTFP
Varenummer SBR10150CTFP Fabrikant Diodes Incorporated
Beskrivelse DIODE ARRAY SBR 150V 5A ITO220AB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder lead / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 124133 pcs Datablad SBR10150CTFP.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 920mV @ 5A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 150V
Leverandør Device Package ITO-220AB Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie SBR® Pakke / tilfælde TO-220-3 Full Pack
Andre navne SBR10150CTFPDDI Driftstemperatur - Junction -65°C ~ 150°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant Diodetype Super Barrier
Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Super Barrier 150V 5A Through Hole TO-220-3 Full Pack
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 250µA @ 150V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 5A