SBR40U100CT
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
Diodes Incorporated
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SBR40U100CT
Producent / Mærke: Diodes Incorporated
Produkt beskrivelse DIODE ARRAY SBR 100V 20A TO220AB
Dataark: SBR40U100CT.pdf
RoHs Status Indeholder lead / RoHS-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
50 pcs
  • Besked
Specifikationer for SBR40U100CT
Varenummer SBR40U100CT Fabrikant Diodes Incorporated
Beskrivelse DIODE ARRAY SBR 100V 20A TO220AB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder lead / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 28412 pcs Datablad SBR40U100CT.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 720mV @ 20A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 100V
Leverandør Device Package TO-220AB Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie SBR® Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 Driftstemperatur - Junction -65°C ~ 150°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant Diodetype Super Barrier
Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Super Barrier 100V 40A Through Hole TO-220-3
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 50µA @ 100V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 40A