ZSR1000GTA
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
ZSR1000GTA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ZSR1000GTA
Producent / Mærke: Diodes Incorporated
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 10V 200MA SOT223
Dataark: ZSR1000GTA.pdf
RoHs Status Indeholder lead / RoHS-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ZSR1000GTA
Varenummer ZSR1000GTA Fabrikant Diodes Incorporated
Beskrivelse IC REG LINEAR 10V 200MA SOT223 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder lead / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 194671 pcs Datablad ZSR1000GTA.pdf
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 10V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 20V
Leverandør Device Package SOT-223 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Short Circuit Pakke / tilfælde TO-261-4, TO-261AA
PSRR 57dB (120Hz) Output Type Fixed
Output Configuration Positive Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC 1 Output 200mA SOT-223 Nuværende - Quiescent (Iq) 600µA
Nuværende - Output 200mA Kontrolfunktioner -