ZXMN10A11KTC
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
ZXMN10A11KTC Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ZXMN10A11KTC
Producent / Mærke: Diodes Incorporated
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 100V 2.4A DPAK
Dataark: ZXMN10A11KTC.pdf
RoHs Status Indeholder lead / RoHS-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for ZXMN10A11KTC
Varenummer ZXMN10A11KTC Fabrikant Diodes Incorporated
Beskrivelse MOSFET N-CH 100V 2.4A DPAK Blyfri Status / RoHS Status Indeholder lead / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 257557 pcs Datablad ZXMN10A11KTC.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-252-2
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 350 mOhm @ 2.6A, 10V
Power Dissipation (Max) 2.11W (Ta) Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Andre navne ZXMN10A11KTC-ND
ZXMN10A11KTCDITR
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 274pF @ 50V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 5.4nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 6V, 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 100V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 100V 2.4A (Ta) 2.11W (Ta) Surface Mount TO-252-2 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 2.4A (Ta)