MA15KP160AE3
Microsemi CorporationMicrosemi Corporation
MA15KP160AE3 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MA15KP160AE3
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 160VWM 259VC DO204AR
Dataark: MA15KP160AE3.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for MA15KP160AE3
Varenummer MA15KP160AE3 Fabrikant Microsemi Corporation
Mængde Tilgængelig 3410 pcs Datablad MA15KP160AE3.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 1 Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 178V
Spænding - Opdeling (Min) 160V Spænding - Opdeling DO-204AR
Type Zener Serie Military, MIL-PRF-19500
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Power Line Protection 15000W (15kW) Power - Peak Pulse 58A
Polarisering DO-204AR, Axial Andre navne 1086-3756
1086-3756-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer MA15KP160AE3
Beskrivelse TVS DIODE 160VWM 259VC DO204AR Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 259V