MXSMCG160AE3
Microsemi CorporationMicrosemi Corporation
Microsemi Corporation
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MXSMCG160AE3
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 160VWM 259VC DO215AB
Dataark: MXSMCG160AE3.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for MXSMCG160AE3
Varenummer MXSMCG160AE3 Fabrikant Microsemi Corporation
Mængde Tilgængelig 4616 pcs Datablad MXSMCG160AE3.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 1 Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 178V
Spænding - Opdeling (Min) 160V Spænding - Opdeling SMCG (DO-215AB)
Type Zener Serie Military, MIL-PRF-19500
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Power Line Protection 1500W (1.5kW) Power - Peak Pulse 5.8A
Polarisering DO-215AB, SMC Gull Wing Andre navne 1086-14260
1086-14260-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer MXSMCG160AE3
Beskrivelse TVS DIODE 160VWM 259VC DO215AB Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 259V