15ETH06S
Vishay Semiconductor Diodes Division
15ETH06S Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 15ETH06S
Producent / Mærke: Vishay Semiconductor Diodes Division
Produkt beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 15A D2PAK
Dataark: 15ETH06S.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for 15ETH06S
Varenummer 15ETH06S Fabrikant Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 15A D2PAK Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5291 pcs Datablad 15ETH06S.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) Standard Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 15A
Spænding - Opdeling D2PAK Serie FRED Pt®
RoHS Status Tube Reverse Recovery Time (trr) Fast Recovery = 200mA (Io)
Modstand @ Hvis, F - Polarisering TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Andre navne *15ETH06S
VS-15ETH06S
VS-15ETH06S-ND
VS15ETH06S
VS15ETH06S-ND
Driftstemperatur - Junction 35ns
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer 15ETH06S Udvidet beskrivelse Diode Standard 600V 15A Surface Mount D2PAK
Diode Konfiguration 50µA @ 600V Beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 15A D2PAK
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 2.2V @ 15A Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 600V
Kapacitans @ Vr, F -65°C ~ 175°C
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
15ETH03S
15ETH03S
producenter: Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 300V 15A D2PAK
På lager: 6917 pcs
Hent: 15ETH03S.pdf
RFQ
15ET6
15ET6
producenter: Agastat Relays / TE Connectivity
Beskrivelse: LINE FILTER 250VAC 15A CHASS MNT