20BQ030TR
Vishay Semiconductor Diodes Division
20BQ030TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 20BQ030TR
Producent / Mærke: Vishay Semiconductor Diodes Division
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 30V 2A SMB
Dataark: 20BQ030TR.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for 20BQ030TR
Varenummer 20BQ030TR Fabrikant Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 30V 2A SMB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2922 pcs Datablad 20BQ030TR.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) Schottky Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 2A
Spænding - Opdeling SMB Serie -
RoHS Status Tape & Reel (TR) Reverse Recovery Time (trr) Fast Recovery = 200mA (Io)
Modstand @ Hvis, F - Polarisering DO-214AA, SMB
Andre navne VS-20BQ030TR
VS-20BQ030TR-ND
VS20BQ030TR
VS20BQ030TR-ND
Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer 20BQ030TR
Udvidet beskrivelse Diode Schottky 30V 2A Surface Mount SMB Diode Konfiguration 500µA @ 30V
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 30V 2A SMB Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 470mV @ 2A
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 30V Kapacitans @ Vr, F -55°C ~ 150°C
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
20B0736-0
20B0736-0
producenter: Leader Tech Inc.
Beskrivelse: FERRITE CORE SOLID 10.90MM
På lager: 14717 pcs
Hent: 20B0736-0.pdf
RFQ
20BS
20BS
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: CAMASTER BACK STUD CONVERSION KI
På lager: 4524 pcs
Hent:
RFQ
BA157GP-M3/54
BA157GP-M3/54
producenter: Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL
Hent: BA157GP-M3/54.pdf
BYG10MHM3/TR3
BYG10MHM3/TR3
Beskrivelse: DIODE AVALANCHE 1KV 1.5A
Hent: BYG10MHM3/TR3.pdf
FS1ME-TP
FS1ME-TP
producenter: Micro Commercial Components (MCC)
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 1KV 1A SMAE
Hent: FS1ME-TP.pdf
VS-20ETF04FP-M3
VS-20ETF04FP-M3
producenter: Electro-Films (EFI) / Vishay
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 400V 20A TO220FP
Hent: VS-20ETF04FP-M3.pdf
MUR820 C0G
MUR820 C0G
producenter: TSC (Taiwan Semiconductor)
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 200V 8A TO220AC
Hent: MUR820 C0G.pdf
BA158GHA0G
BA158GHA0G
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL
Hent: BA158GHA0G.pdf
PMEG2010AET,215
PMEG2010AET,215
producenter: Nexperia
Beskrivelse: DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOT23
Hent: PMEG2010AET,215.pdf
20BQ030
20BQ030
Beskrivelse: DIODE SCHOTTKY 30V 2A SMB
Hent: 20BQ030.pdf
S1KFSHMXG
S1KFSHMXG
Beskrivelse: DIODE, 1A, 800V, AEC-Q101, SOD-1