249NQ135
Vishay Semiconductor Diodes Division
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 249NQ135
Producent / Mærke: Vishay Semiconductor Diodes Division
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 135V 240A HALF-PAK
Dataark: 249NQ135.pdf
  • Besked
Specifikationer for 249NQ135
Varenummer 249NQ135 Fabrikant Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse DIODE MODULE 135V 240A HALF-PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6315 pcs Datablad 249NQ135.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) Schottky Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 240A
Spænding - Opdeling HALF-PAK Serie -
RoHS Status Bulk Reverse Recovery Time (trr) Fast Recovery = 200mA (Io)
Modstand @ Hvis, F 6000pF @ 5V, 1MHz Polarisering D-67 HALF-PAK
Andre navne *249NQ135
VS-249NQ135
VS-249NQ135-ND
VS249NQ135
VS249NQ135-ND
Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer 249NQ135
Udvidet beskrivelse Diode Schottky 135V 240A Chassis Mount HALF-PAK Diode Konfiguration 6mA @ 135V
Beskrivelse DIODE MODULE 135V 240A HALF-PAK Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 1.07V @ 240A
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 135V
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
249920
producenter: Essentra Components
Beskrivelse: ADJUSTABLE TORQUE LEAF HINGE 58X
På lager: 6211 pcs
Hent: 249920.pdf
RFQ
249G
249G
producenter: Aavid Thermalloy
Beskrivelse: THERMALCOTE GREASE TUBE 1OZ
På lager: 10584 pcs
Hent: 249G.pdf
RFQ
2499-726-X5U0-152Z
2499-726-X5U0-152Z
producenter: CTS Electronic Components
Beskrivelse: CAP FEEDTHRU 1500PF 500V AXIAL
Hent:
2499TFO
2499TFO
producenter: Apex Tool Group
Beskrivelse: CUTTER SIDE SEMI FLUSH
På lager: 453 pcs
Hent:
249SA
249SA
producenter: Apex Tool Group
Beskrivelse: TWEEZER POINTED FINE 5.00"
Hent: 249SA.pdf
2499-540-X7W0-502ZLF
2499-540-X7W0-502ZLF
Beskrivelse: CAP FEEDTHRU 5000PF 500V AXIAL
Hent: 2499-540-X7W0-502ZLF.pdf
2499-540-X7W0-502Z
2499-540-X7W0-502Z
249CER
249CER
Beskrivelse: 249CER TWEEZERS 130MM