929700-11-21-RK
3M3M
929700-11-21-RK Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 929700-11-21-RK
Producent / Mærke: 3M
Produkt beskrivelse CONN HEADER 21POS STR .100" TIN
Dataark: 1.929700-11-21-RK.pdf2.929700-11-21-RK.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 929700-11-21-RK
Varenummer 929700-11-21-RK Fabrikant 3M
Beskrivelse CONN HEADER 21POS STR .100" TIN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 56025 pcs Datablad 1.929700-11-21-RK.pdf2.929700-11-21-RK.pdf
Spændingsbedømmelse - Afslutning Solder
Stil Board to Board shrouding Unshrouded
Serie 929 Rækkevidde - parring -
Pitch - Parring 0.100" (2.54mm) Emballage Bulk
Samlet kontaktlængde 0.543" (13.80mm) Andre navne 3M156409-21
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 1
Antal positioner indlæst All Antal positioner 21
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Parret Stacking Heights -
Isolationshøjde 0.100" (2.54mm) Isolationsfarve Black
Ingress Protection - Funktioner -
Fastgørelsestype Push-Pull Detaljeret beskrivelse Connector Header Through Hole 21 position 0.100" (2.54mm)
Nuværende vurdering 2.5A Kontakt type Male Pin
Kontakt form Square Kontaktmateriale Copper Alloy
Kontakt Længde - Post 0.125" (3.18mm) Kontakt Længde - Parring 0.318" (8.08mm)
Kontakt Afslut tykkelse - Post - Kontakt Afslut tykkelse - Parring 200.0µin (5.08µm)
Kontakt Afslut - Post Tin Kontakt Afslut - Parring Tin
Tilslutningstype Header, Breakaway Applikationer -
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
producenter: 3M
Beskrivelse: CONN HEADER 19POS STR .100" TIN
På lager: 52062 pcs
Hent: 929700-11-19.pdf
RFQ
929700-11-22-RK
929700-11-22-RK
producenter: 3M
Beskrivelse: CONN HEADER 22POS STR .100" TIN
På lager: 46386 pcs
Hent: 929700-11-22-RK.pdf
RFQ
Beskrivelse: CONN HEADER 21POS STR .100" TIN
Hent: 929700-11-21.pdf
Hent: 929700-11-19-RK.pdf
Beskrivelse: CONN HEADER 24POS STR .100" TIN
Beskrivelse: CONN HEADER 23POS STR .100" TIN
Beskrivelse: CONN HEADER 18POS STR .100" TIN
Beskrivelse: CONN HEADER 20POS STR .100" TIN