929710-06-03-RK
3M3M
929710-06-03-RK Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 929710-06-03-RK
Producent / Mærke: 3M
Produkt beskrivelse CONN HEADER 6POS STR DL .100 TIN
Dataark: 929710-06-03-RK.pdf
  • Besked
Specifikationer for 929710-06-03-RK
Varenummer 929710-06-03-RK Fabrikant 3M
Beskrivelse CONN HEADER 6POS STR DL .100 TIN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 90982 pcs Datablad 929710-06-03-RK.pdf
Spændingsbedømmelse - Afslutning Solder
Stil Board to Board shrouding Unshrouded
Serie 929 Rækkevidde - parring 0.100" (2.54mm)
Pitch - Parring 0.100" (2.54mm) Emballage Bulk
Samlet kontaktlængde 1.128" (28.65mm) Andre navne 00076308024482
3M156366-06
929710-06-03-RK-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 2
Antal positioner indlæst All Antal positioner 6
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Parret Stacking Heights -
Isolationshøjde 0.100" (2.54mm) Isolationsfarve Black
Ingress Protection - Funktioner -
Fastgørelsestype Push-Pull Detaljeret beskrivelse Connector Header Through Hole 6 position 0.100" (2.54mm)
Nuværende vurdering 2.5A Kontakt type Male Pin
Kontakt form Square Kontaktmateriale Copper Alloy
Kontakt Længde - Post 0.710" (18.03mm) Kontakt Længde - Parring 0.318" (8.08mm)
Kontakt Afslut tykkelse - Post - Kontakt Afslut tykkelse - Parring 200.0µin (5.08µm)
Kontakt Afslut - Post Tin Kontakt Afslut - Parring Tin
Tilslutningstype Header Applikationer -
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
929710-06-01-RK
929710-06-01-RK
producenter: 3M
Beskrivelse: CONN HEADER 2POS STR DL .100 TIN
På lager: 118632 pcs
Hent: 929710-06-01-RK.pdf
RFQ
producenter: 3M
Beskrivelse: CONN HEADER 4POS STR DL .100 TIN
På lager: 84885 pcs
Hent: 929710-06-02-RK.pdf
RFQ
Beskrivelse: CONN HEADER 6POS STR DL .100 TIN
Hent: 929710-06-03.pdf
Beskrivelse: CONN HEADER 8POS STR DL .100 TIN
Hent: 929710-06-02.pdf
Beskrivelse: CONN HEADER 12PS STR DL .100 TIN
Beskrivelse: CONN HEADER 10PS STR DL .100 TIN