929730-01-14-RK
3M3M
929730-01-14-RK Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 929730-01-14-RK
Producent / Mærke: 3M
Produkt beskrivelse CONN HEADER 14POS R/A .100" TIN
Dataark: 1.929730-01-14-RK.pdf2.929730-01-14-RK.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
300 pcs
  • Besked
Specifikationer for 929730-01-14-RK
Varenummer 929730-01-14-RK Fabrikant 3M
Beskrivelse CONN HEADER 14POS R/A .100" TIN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 86381 pcs Datablad 1.929730-01-14-RK.pdf2.929730-01-14-RK.pdf
Spændingsbedømmelse - Afslutning Solder
Stil Board to Board shrouding Unshrouded
Serie 929 Rækkevidde - parring -
Pitch - Parring 0.100" (2.54mm) Emballage Bulk
Samlet kontaktlængde - Andre navne 00076308029524
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 1
Antal positioner indlæst All Antal positioner 14
Monteringstype Through Hole, Right Angle Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Parret Stacking Heights -
Isolationshøjde 0.115" (2.92mm) Isolationsfarve Black
Ingress Protection - Funktioner -
Fastgørelsestype Push-Pull Detaljeret beskrivelse Connector Header Through Hole, Right Angle 14 position 0.100" (2.54mm)
Nuværende vurdering 2.5A Kontakt type Male Pin
Kontakt form Square Kontaktmateriale Copper Alloy
Kontakt Længde - Post 0.110" (2.79mm) Kontakt Længde - Parring 0.318" (8.08mm)
Kontakt Afslut tykkelse - Post - Kontakt Afslut tykkelse - Parring 200.0µin (5.08µm)
Kontakt Afslut - Post Tin Kontakt Afslut - Parring Tin
Tilslutningstype Header, Breakaway Applikationer -
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
929730-01-13-RK
929730-01-13-RK
producenter: 3M
Beskrivelse: CONN HEADER 13POS R/A .100" TIN
På lager: 112248 pcs
Hent: 929730-01-13-RK.pdf
RFQ
producenter: 3M
Beskrivelse: CONN HEADER 16POS R/A .100" TIN
På lager: 67087 pcs
Hent: 929730-01-16.pdf
RFQ
Beskrivelse: CONN HEADER 15POS R/A .100" TIN
Hent: 929730-01-15.pdf
Beskrivelse: CONN HEADER 14POS R/A .100" TIN
Beskrivelse: CONN HEADER 11POS R/A .100" TIN
Hent: 929730-01-11-RK.pdf