929834-02-24-RK
3M3M
929834-02-24-RK Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 929834-02-24-RK
Producent / Mærke: 3M
Produkt beskrivelse CONN HEADER .100 SNGL STR 24POS
Dataark: 1.929834-02-24-RK.pdf2.929834-02-24-RK.pdf
  • Besked
Specifikationer for 929834-02-24-RK
Varenummer 929834-02-24-RK Fabrikant 3M
Beskrivelse CONN HEADER .100 SNGL STR 24POS Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 57737 pcs Datablad 1.929834-02-24-RK.pdf2.929834-02-24-RK.pdf
Spænding - DC Spark Over (Nom) Copper Alloy Type attributter -
Afslutning Solder Stil Board to Board
Stacking Direction Male Pin shrouding 0.100" (2.54mm)
Afskærmning af skjold Square Serie 929
Rækkevidde - parring Unshrouded RoHS Status Bulk
Ripple Current - Lavfrekvens - Pitch - Connector -
Samlet kontaktlængde 0.210" (5.33mm) Andre navne 929834E-02-24
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 1
Antal positioner 24 Antal kontakter -
Monteringstype Through Hole Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0
Materiale - Isolering All Producentens varenummer 929834-02-24-RK
Længde - post (parring) - Isoleringsmateriale Tin
Isolationshøjde 0.545" (13.84mm) Funktioner -
Udvidet beskrivelse 24 Positions Header, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin Beskrivelse CONN HEADER .100 SNGL STR 24POS
Nuværende vurdering 2.5A Nuværende - Max / Kontakt -
Kontakt Længde - Post 0.235" (5.97mm) Kontakt Længde - Parring -
Kontakt Afslut - Post 200µin (5.08µm) Kontakt Afslut - Parring 0.100" (2.54mm)
Tilslutningstype Header, Breakaway Faktisk diameter Black
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
929834-02-23-RK
929834-02-23-RK
producenter: 3M
Beskrivelse: CONN HEADER .100 SNGL STR 23POS
På lager: 71803 pcs
Hent: 929834-02-23-RK.pdf
RFQ
producenter: 3M
Beskrivelse: CONN HEADER .100 SNGL STR 22POS
På lager: 66473 pcs
Hent: 929834-02-22-RK.pdf
RFQ
Hent: 929834-02-22.pdf
Beskrivelse: CONN HEADER .100 SNGL STR 24POS
Hent: 929834-02-24.pdf
Beskrivelse: CONN HEADER .100 SNGL STR 27POS
Beskrivelse: CONN HEADER .100 SNGL STR 25POS
Beskrivelse: CONN HEADER .100 SNGL STR 26POS
Beskrivelse: CONN HEADER .100 SNGL STR 21POS