929834-09-36-RK
3M3M
3M
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 929834-09-36-RK
Producent / Mærke: 3M
Produkt beskrivelse CONN HEADER 36POS STR .100" TIN
Dataark: 1.929834-09-36-RK.pdf2.929834-09-36-RK.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
300 pcs
  • Besked
Specifikationer for 929834-09-36-RK
Varenummer 929834-09-36-RK Fabrikant 3M
Beskrivelse CONN HEADER 36POS STR .100" TIN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 78578 pcs Datablad 1.929834-09-36-RK.pdf2.929834-09-36-RK.pdf
Serie 929 Rækkevidde - parring -
Pitch - Parring 0.100" (2.54mm) Emballage Bulk
Samlet kontaktlængde 0.480" (12.19mm) Andre navne 05111166448
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 1
Antal positioner indlæst All Antal positioner 36
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Parret Stacking Heights -
Isolationshøjde 0.100" (2.54mm) Isolationsfarve Black
Ingress Protection - Funktioner -
Fastgørelsestype Push-Pull Detaljeret beskrivelse Connector Header Through Hole 36 position 0.100" (2.54mm)
Nuværende vurdering 2.5A Kontakt type Male Pin
Kontakt form Square Kontaktmateriale Copper Alloy
Kontakt Længde - Post 0.145" (3.68mm) Kontakt Længde - Parring 0.235" (5.97mm)
Kontakt Afslut tykkelse - Post - Kontakt Afslut tykkelse - Parring 200.0µin (5.08µm)
Kontakt Afslut - Post - Kontakt Afslut - Parring Tin
Tilslutningstype Header, Breakaway Applikationer -
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
producenter: 3M
Beskrivelse: CONN HEADER .100 SNGL STR 35POS
På lager: 24918 pcs
Hent: 929834-07-35.pdf
RFQ
929835-01-03-RK
929835-01-03-RK
producenter: 3M
Beskrivelse: CONN HEADER .100 SNGL R/A 3POS
På lager: 172675 pcs
Hent: 929835-01-03-RK.pdf
RFQ
Beskrivelse: CONN HEADER .100 SNGL R/A 1POS