929835-04-36-RK
3M3M
929835-04-36-RK Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 929835-04-36-RK
Producent / Mærke: 3M
Produkt beskrivelse CONN HEADER 36POS R/A .100" TIN
Dataark: 1.929835-04-36-RK.pdf2.929835-04-36-RK.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
300 pcs
  • Besked
Specifikationer for 929835-04-36-RK
Varenummer 929835-04-36-RK Fabrikant 3M
Beskrivelse CONN HEADER 36POS R/A .100" TIN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 81405 pcs Datablad 1.929835-04-36-RK.pdf2.929835-04-36-RK.pdf
Spænding - DC Spark Over (Nom) Copper Alloy Type attributter -
Afslutning Solder Stil Board to Board
Stacking Direction Male Pin shrouding 0.100" (2.54mm)
Afskærmning af skjold Square Serie 929
Rækkevidde - parring Unshrouded RoHS Status Bulk
Ripple Current - Lavfrekvens - Pitch - Connector -
Samlet kontaktlængde 0.225" (5.72mm) Andre navne 05111166453
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 1
Antal positioner 36 Antal kontakter -
Monteringstype Through Hole, Right Angle Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Materiale - Isolering All
Producentens varenummer 929835-04-36-RK Længde - post (parring) -
Isoleringsmateriale Tin Isolationshøjde -
Funktioner - Udvidet beskrivelse 36 Positions Header, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin
Beskrivelse CONN HEADER 36POS R/A .100" TIN Nuværende vurdering 2.5A
Nuværende - Max / Kontakt - Kontakt Længde - Post 0.235" (5.97mm)
Kontakt Afslut tykkelse - Parring Tin Kontakt Afslut - Post 200µin (5.08µm)
Kontakt Afslut - Parring 0.115" (2.92mm) Tilslutningstype Header, Breakaway
Faktisk diameter Black
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
929836-01-01-RK
929836-01-01-RK
producenter: 3M
Beskrivelse: CONN HEADER 2POS DUAL .100 TIN
På lager: 179537 pcs
Hent: 929836-01-01-RK.pdf
RFQ
producenter: 3M
Beskrivelse: CONN HEADER 36POS R/A .100" TIN
På lager: 64725 pcs
Hent: 929835-02-36-RK.pdf
RFQ
Beskrivelse: CONN HEADER .100 SNGL R/A 35POS
Hent: 929835-01-35.pdf
Beskrivelse: CONN HEADER .100 SNGL R/A 36POS
Hent: 929835-01-36.pdf
Beskrivelse: CONN HEADER 6POS DUAL .100 TIN
Beskrivelse: CONN HEADER 8POS DUAL .100 TIN
Beskrivelse: CONN HEADER 4POS DUAL .100 TIN