P50-040S-R1-EA
3M3M
P50-040S-R1-EA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: P50-040S-R1-EA
Producent / Mærke: 3M
Produkt beskrivelse CONN SOCKET 40POS STR .050" GOLD
Dataark: P50-040S-R1-EA.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
208 pcs
  • Besked
Specifikationer for P50-040S-R1-EA
Varenummer P50-040S-R1-EA Fabrikant 3M
Beskrivelse CONN SOCKET 40POS STR .050" GOLD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 19665 pcs Datablad P50-040S-R1-EA.pdf
Serie Pak 50, P50 Tonehøjde 0.050" (1.27mm)
Emballage Bulk Andre navne 5111173876
P50040SR1EA
Antal rækker 2 Antal positioner 40
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Parret Stacking Heights - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde over bord 0.421" (10.70mm) Funktioner Board Lock, Flange
Detaljeret beskrivelse 40 Position Connector Socket, Outer Shroud Contacts Through Hole Gold Kontakt Afslut tykkelse 10.0µin (0.25µm)