FDMC013P030Z
AMI Semiconductor / ON SemiconductorAMI Semiconductor / ON Semiconductor
FDMC013P030Z Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FDMC013P030Z
Producent / Mærke: AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Produkt beskrivelse MOSFET P-CHANNEL 30V 54A 8MLP
Dataark: FDMC013P030Z.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for FDMC013P030Z
Varenummer FDMC013P030Z Fabrikant AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Beskrivelse MOSFET P-CHANNEL 30V 54A 8MLP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 31009 pcs Datablad FDMC013P030Z.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 3V @ 250µA Vgs (Max) ±25V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package 8-MLP (3.3x3.3)
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 7 mOhm @ 14A, 10V
Power Dissipation (Max) 30W (Tc) Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 8-PowerWDFN Andre navne FDMC013P030ZOSCT
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 5785pF @ 15V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 135nC @ 10V
FET Type P-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 4.5V, 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 30V
Detaljeret beskrivelse P-Channel 30V 54A (Tc) 30W (Tc) Surface Mount 8-MLP (3.3x3.3) Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 54A (Tc)