0603-8N2J
Produkt oversigt
Varenummer: 0603-8N2J
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 8.2NH 700MA 110 MOHM
Dataark: 0603-8N2J.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for 0603-8N2J
Varenummer 0603-8N2J Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 8.2NH 700MA 110 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6763 pcs Datablad 0603-8N2J.pdf
Type Wirewound Tolerance ±5%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
Afskærmning Unshielded Serie 603
Vurderinger - Q @ Freq 27 @ 250MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 0603-8N2J TR 4000 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Materiale - Core Ceramic
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Induktansfrekvens - Test 250MHz
selvinduktion 8.2nH Højde - Siddende (Max) 0.040" (1.02mm)
Frekvens - Selvresonans 4.8GHz Detaljeret beskrivelse 8.2nH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 110 mOhm Max Nonstandard
DC-modstand (DCR) 110 mOhm Max Nuværende vurdering 700mA