| Varenummer | 1008R-473J | Fabrikant | API Delevan |
|---|---|---|---|
| Beskrivelse | FIXED IND 47UH 120MA 10 OHM SMD | Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 57824 pcs | Datablad | 1008R-473J.pdf |
| Type | - | Tolerance | ±5% |
| Leverandør Device Package | - | Størrelse / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) |
| Afskærmning | Unshielded | Serie | 1008R |
| Vurderinger | - | Q @ Freq | 30 @ 2.5MHz |
| Emballage | Tape & Reel (TR) | Pakke / tilfælde | Nonstandard |
| Andre navne | 1008R-473J TR 500 1008R473J DN42022JTR |
Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstype | Surface Mount | Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Materiale - Core | Ferrite | Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Induktansfrekvens - Test | 2.5MHz | selvinduktion | 47µH |
| Højde - Siddende (Max) | 0.095" (2.41mm) | Frekvens - Selvresonans | 11MHz |
| Detaljeret beskrivelse | 47µH Unshielded Inductor 120mA 10 Ohm Max Nonstandard | DC-modstand (DCR) | 10 Ohm Max |
| Nuværende vurdering | 120mA | Nuværende - Mætning | - |