1641R-184J
Produkt oversigt
Varenummer: 1641R-184J
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 180UH 138MA 4.4 OHM TH
  • Besked
Specifikationer for 1641R-184J
Varenummer 1641R-184J Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 180UH 138MA 4.4 OHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 96403 pcs Datablad
Type Molded Tolerance ±5%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Afskærmning Shielded Serie 1641R
Vurderinger - Q @ Freq 55 @ 790kHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Axial
Andre navne 1641R-184J TR 2500 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 790kHz selvinduktion 180µH
Højde - Siddende (Max) - Frekvens - Selvresonans 8MHz
Detaljeret beskrivelse 180µH Shielded Molded Inductor 138mA 4.4 Ohm Max Axial DC-modstand (DCR) 4.4 Ohm Max
Nuværende vurdering 138mA Nuværende - Mætning 85mA
Relaterede produkter
1641R-184H
1641R-184H
producenter: API Delevan
Beskrivelse: FIXED IND 180UH 138MA 4.4 OHM TH
På lager: 82352 pcs
Hent:
RFQ
1641R-221J
1641R-221J
producenter: API Delevan
Beskrivelse: FIXED IND 220NH 1.12A 67 MOHM TH
På lager: 92145 pcs
Hent:
RFQ
1641R-184K
1641R-184K
1641R-221K
1641R-221K
1641R-183H
1641R-183H
Beskrivelse: FIXED IND 18UH 305MA 890 MOHM TH
1641R-182J
1641R-182J
Beskrivelse: FIXED IND 1.8UH 775MA 140 MOHM
1641R-182K
1641R-182K