2727R-16G
Produkt oversigt
Varenummer: 2727R-16G
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 180UH 105MA 17 OHM TH
Dataark: 2727R-16G.pdf
  • Besked
Specifikationer for 2727R-16G
Varenummer 2727R-16G Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 180UH 105MA 17 OHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2057 pcs Datablad 2727R-16G.pdf
Type Toroidal Tolerance ±2%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.06mm)
Afskærmning Unshielded Serie 2727R
Vurderinger - Q @ Freq 45 @ 790kHz
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Andre navne 2727R-16G BULK 50 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Iron Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 790kHz selvinduktion 180µH
Højde - Siddende (Max) 0.300" (7.62mm) Frekvens - Selvresonans 6.4MHz
Detaljeret beskrivelse 180µH Unshielded Toroidal Inductor 105mA 17 Ohm Max Radial DC-modstand (DCR) 17 Ohm Max
Nuværende vurdering 105mA Nuværende - Mætning -