4590R-562J
Produkt oversigt
Varenummer: 4590R-562J
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 5.6UH 7.77A 11 MOHM TH
Dataark: 4590R-562J.pdf
  • Besked
Specifikationer for 4590R-562J
Varenummer 4590R-562J Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 5.6UH 7.77A 11 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 31851 pcs Datablad 4590R-562J.pdf
Type Wirewound Tolerance ±5%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Axial
Andre navne 4590R-562J 500 BULK Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 1kHz selvinduktion 5.6µH
Højde - Siddende (Max) - Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 5.6µH Unshielded Wirewound Inductor 7.77A 11 mOhm Max Axial DC-modstand (DCR) 11 mOhm Max
Nuværende vurdering 7.77A Nuværende - Mætning 6.9A
Relaterede produkter
4590R-475J
4590R-475J
producenter: API Delevan
Beskrivelse: FIXED IND 4.7MH 415MA 3.79 OHM
På lager: 35986 pcs
Hent: 4590R-475J.pdf
RFQ
4590R-476K
4590R-476K
producenter: API Delevan
Beskrivelse: FIXED IND 47MH 140MA 33.7 OHM TH
På lager: 39624 pcs
Hent: 4590R-476K.pdf
RFQ
4590R-475K
4590R-475K
Hent: 4590R-475K.pdf
4590R-563K
4590R-563K
Beskrivelse: FIXED IND 56UH 3.93A 43 MOHM TH
Hent: 4590R-563K.pdf
4590R-474K
4590R-474K
Beskrivelse: FIXED IND 470UH 1.3A 393 MOHM TH