ER1641-363JM
Produkt oversigt
Varenummer: ER1641-363JM
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 36UH 205MA 1.93 OHM TH
  • Besked
Specifikationer for ER1641-363JM
Varenummer ER1641-363JM Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 36UH 205MA 1.93 OHM TH Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10790 pcs Datablad
Type Molded Tolerance ±5%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Afskærmning Shielded Serie ER1641
Vurderinger - Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Axial
Andre navne ER1641-363JM 2500 TR
ER1641-363JM-MIL
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 2.5MHz selvinduktion 36µH
Højde - Siddende (Max) - Frekvens - Selvresonans 29MHz
Detaljeret beskrivelse 36µH Shielded Molded Inductor 205mA 1.93 Ohm Max Axial DC-modstand (DCR) 1.93 Ohm Max
Nuværende vurdering 205mA Nuværende - Mætning -