ER1641-472KP
API DelevanAPI Delevan
API Delevan
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ER1641-472KP
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 4.7UH 380MA 550 MOHM
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for ER1641-472KP
Varenummer ER1641-472KP Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 4.7UH 380MA 550 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 26264 pcs Datablad
Type Molded Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Afskærmning Shielded Serie ER1641
Vurderinger - Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Axial
Andre navne ER1641-472KP 2500 TR
ER1641-472KP-MIL
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Iron Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 7.9MHz selvinduktion 4.7µH
Højde - Siddende (Max) - Frekvens - Selvresonans 70MHz
Detaljeret beskrivelse 4.7µH Shielded Molded Inductor 380mA 550 mOhm Max Axial DC-modstand (DCR) 550 mOhm Max
Nuværende vurdering 380mA Nuværende - Mætning -