ER1840-111JR
Produkt oversigt
Varenummer: ER1840-111JR
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 1.1UH 785MA 400 MOHM
  • Besked
Specifikationer for ER1840-111JR
Varenummer ER1840-111JR Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 1.1UH 785MA 400 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10595 pcs Datablad
Type Molded Tolerance ±5%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.187" Dia x 0.437" L (4.75mm x 11.10mm)
Afskærmning Unshielded Serie ER1840
Vurderinger - Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Axial
Andre navne ER1840-111JR TR 2500
ER1840-111JR-MIL
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Phenolic Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 7.9MHz selvinduktion 1.1µH
Højde - Siddende (Max) - Frekvens - Selvresonans 180MHz
Detaljeret beskrivelse 1.1µH Unshielded Molded Inductor 785mA 400 mOhm Max Axial DC-modstand (DCR) 400 mOhm Max
Nuværende vurdering 785mA Nuværende - Mætning -