HF1008R-182G
API DelevanAPI Delevan
HF1008R-182G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HF1008R-182G
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 1.8UH 305MA 1.6 OHM
Dataark: HF1008R-182G.pdf
  • Besked
Specifikationer for HF1008R-182G
Varenummer HF1008R-182G Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 1.8UH 305MA 1.6 OHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 24872 pcs Datablad HF1008R-182G.pdf
Type - Tolerance ±2%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Afskærmning Unshielded Serie HF1008R
Vurderinger - Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne HF1008R-182G TR 2000 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 7.9MHz selvinduktion 1.8µH
Højde - Siddende (Max) 0.095" (2.41mm) Frekvens - Selvresonans 150MHz
Detaljeret beskrivelse 1.8µH Unshielded Inductor 305mA 1.6 Ohm Max Nonstandard DC-modstand (DCR) 1.6 Ohm Max
Nuværende vurdering 305mA Nuværende - Mætning -