PTHF500R-59VM
API DelevanAPI Delevan
API Delevan
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PTHF500R-59VM
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 500UH 2.6A 160 MOHM TH
Dataark: PTHF500R-59VM.pdf
  • Besked
Specifikationer for PTHF500R-59VM
Varenummer PTHF500R-59VM Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 500UH 2.6A 160 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6185 pcs Datablad PTHF500R-59VM.pdf
Type Toroidal Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 1.210" L x 0.685" W (30.73mm x 17.40mm)
Afskærmning Shielded Serie PTHFR-VM
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Andre navne PTHF500R-59VM BULK 100 Driftstemperatur -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Molybdenum Permalloy(MPP) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 1kHz selvinduktion 500µH
Højde - Siddende (Max) 1.250" (31.75mm) Frekvens - Selvresonans 700kHz
Detaljeret beskrivelse 500µH Shielded Toroidal Inductor 2.6A 160 mOhm Max Radial DC-modstand (DCR) 160 mOhm Max
Nuværende vurdering 2.6A Nuværende - Mætning 2.7A