S0402-56NH2C
Produkt oversigt
Varenummer: S0402-56NH2C
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD
Dataark: S0402-56NH2C.pdf
  • Besked
Specifikationer for S0402-56NH2C
Varenummer S0402-56NH2C Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1056 pcs Datablad S0402-56NH2C.pdf
Type Wirewound Tolerance ±3%
Leverandør Device Package 0402 (1005 Metric) Størrelse / Dimension 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Afskærmning Unshielded Serie S0402
Vurderinger - Q @ Freq 21 @ 250MHz
Emballage Bulk Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric)
Andre navne S0402-56NH2C 10 BULK Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Alumina Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 250MHz selvinduktion 56nH
Højde - Siddende (Max) 0.030" (0.76mm) Frekvens - Selvresonans 1.7GHz
Detaljeret beskrivelse 56nH Unshielded Wirewound Inductor 100mA 1 Ohm Max 0402 (1005 Metric) DC-modstand (DCR) 1 Ohm Max
Nuværende vurdering 100mA Nuværende - Mætning -