S0603-101NF1D
Produkt oversigt
Varenummer: S0603-101NF1D
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM
Dataark: S0603-101NF1D.pdf
  • Besked
Specifikationer for S0603-101NF1D
Varenummer S0603-101NF1D Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4084 pcs Datablad S0603-101NF1D.pdf
Type Wirewound Tolerance ±1%
Leverandør Device Package 0603 (1608 Metric) Størrelse / Dimension 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Afskærmning Unshielded Serie S0603
Vurderinger - Q @ Freq 31 @ 150MHz
Emballage Bulk Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric)
Andre navne S0603-101NF1D 10 BULK Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Alumina Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 150MHz selvinduktion 100nH
Højde - Siddende (Max) 0.040" (1.02mm) Frekvens - Selvresonans 1.4GHz
Detaljeret beskrivelse 100nH Unshielded Wirewound Inductor 400mA 610 mOhm Max 0603 (1608 Metric) DC-modstand (DCR) 610 mOhm Max
Nuværende vurdering 400mA Nuværende - Mætning -
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
S0603-101NF1E
S0603-101NF1E
producenter: API Delevan
Beskrivelse: FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM