S0603-271NF2E
Produkt oversigt
Varenummer: S0603-271NF2E
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM
Dataark: S0603-271NF2E.pdf
  • Besked
Specifikationer for S0603-271NF2E
Varenummer S0603-271NF2E Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2610 pcs Datablad S0603-271NF2E.pdf
Type Wirewound Tolerance ±1%
Leverandør Device Package 0603 (1608 Metric) Størrelse / Dimension 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Afskærmning Unshielded Serie S0603
Vurderinger - Q @ Freq 22 @ 100MHz
Emballage Bulk Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric)
Andre navne S0603-271NF2E 10 BULK Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Alumina Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 100MHz selvinduktion 270nH
Højde - Siddende (Max) 0.040" (1.02mm) Frekvens - Selvresonans 900MHz
Detaljeret beskrivelse 270nH Unshielded Wirewound Inductor 200mA 2.2 Ohm Max 0603 (1608 Metric) DC-modstand (DCR) 2.2 Ohm Max
Nuværende vurdering 200mA Nuværende - Mætning -