S0603-33NF2B
Produkt oversigt
Varenummer: S0603-33NF2B
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM
Dataark: S0603-33NF2B.pdf
  • Besked
Specifikationer for S0603-33NF2B
Varenummer S0603-33NF2B Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2273 pcs Datablad S0603-33NF2B.pdf
Type Wirewound Tolerance ±1%
Leverandør Device Package 0603 (1608 Metric) Størrelse / Dimension 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Afskærmning Unshielded Serie S0603
Vurderinger - Q @ Freq 37 @ 250MHz
Emballage Bulk Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric)
Andre navne S0603-33NF2B 10 BULK Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Alumina Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 250MHz selvinduktion 33nH
Højde - Siddende (Max) 0.040" (1.02mm) Frekvens - Selvresonans 2.3GHz
Detaljeret beskrivelse 33nH Unshielded Wirewound Inductor 600mA 250 mOhm Max 0603 (1608 Metric) DC-modstand (DCR) 250 mOhm Max
Nuværende vurdering 600mA Nuværende - Mætning -