S0603-56NH2C
Produkt oversigt
Varenummer: S0603-56NH2C
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 56NH 600MA 340 MOHM
Dataark: S0603-56NH2C.pdf
  • Besked
Specifikationer for S0603-56NH2C
Varenummer S0603-56NH2C Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 56NH 600MA 340 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1183 pcs Datablad S0603-56NH2C.pdf
Type Wirewound Tolerance ±3%
Leverandør Device Package 0603 (1608 Metric) Størrelse / Dimension 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Afskærmning Unshielded Serie S0603
Vurderinger - Q @ Freq 35 @ 200MHz
Emballage Bulk Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric)
Andre navne S0603-56NH2C 10 BULK Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Alumina Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 200MHz selvinduktion 56nH
Højde - Siddende (Max) 0.040" (1.02mm) Frekvens - Selvresonans 1.9GHz
Detaljeret beskrivelse 56nH Unshielded Wirewound Inductor 600mA 340 mOhm Max 0603 (1608 Metric) DC-modstand (DCR) 340 mOhm Max
Nuværende vurdering 600mA Nuværende - Mætning -