S1008-822G
API DelevanAPI Delevan
S1008-822G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: S1008-822G
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 8.2UH 240MA 1.9 OHM
Dataark: S1008-822G.pdf
  • Besked
Specifikationer for S1008-822G
Varenummer S1008-822G Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 8.2UH 240MA 1.9 OHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 27356 pcs Datablad S1008-822G.pdf
Type - Tolerance ±2%
Leverandør Device Package 1008 (2520 Metric) Størrelse / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Afskærmning Shielded Serie S1008
Vurderinger - Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 1008 (2520 Metric)
Andre navne S1008-822G 2000 TR Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 7.9MHz selvinduktion 8.2µH
Højde - Siddende (Max) 0.095" (2.41mm) Frekvens - Selvresonans 32MHz
Detaljeret beskrivelse 8.2µH Shielded Inductor 240mA 1.9 Ohm Max 1008 (2520 Metric) DC-modstand (DCR) 1.9 Ohm Max
Nuværende vurdering 240mA Nuværende - Mætning -