S1210-102G
API DelevanAPI Delevan
S1210-102G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: S1210-102G
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 1UH 635MA 400 MOHM SMD
Dataark: S1210-102G.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for S1210-102G
Varenummer S1210-102G Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 1UH 635MA 400 MOHM SMD Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 49050 pcs Datablad S1210-102G.pdf
Type - Tolerance ±2%
Leverandør Device Package 1210 (3225 Metric) Størrelse / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Afskærmning Shielded Serie S1210
Vurderinger - Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 1210 (3225 Metric)
Andre navne S1210-102G 2000 TR Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 7.9MHz selvinduktion 1µH
Højde - Siddende (Max) 0.101" (2.57mm) Frekvens - Selvresonans 140MHz
Detaljeret beskrivelse 1µH Shielded Inductor 635mA 400 mOhm Max 1210 (3225 Metric) DC-modstand (DCR) 400 mOhm Max
Nuværende vurdering 635mA Nuværende - Mætning -