| Varenummer | S1812R-561K | Fabrikant | API Delevan |
|---|---|---|---|
| Beskrivelse | FIXED IND 560NH 735MA 370 MOHM | Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 73697 pcs | Datablad | S1812R-561K.pdf |
| Type | - | Tolerance | ±10% |
| Leverandør Device Package | 1812 | Størrelse / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Afskærmning | Shielded | Serie | S1812R |
| Vurderinger | - | Q @ Freq | 40 @ 25MHz |
| Emballage | Tape & Reel (TR) | Pakke / tilfælde | 1812 (4532 Metric) |
| Andre navne | S1812R-561K TR 500 S1812R-561K-ND S1812R-561M |
Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstype | Surface Mount | Materiale - Core | Iron |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | Induktansfrekvens - Test | 25MHz |
| selvinduktion | 560nH | Højde - Siddende (Max) | 0.134" (3.40mm) |
| Frekvens - Selvresonans | 185MHz | Detaljeret beskrivelse | 560nH Shielded Inductor 735mA 370 mOhm Max 1812 (4532 Metric) |
| DC-modstand (DCR) | 370 mOhm Max | Nuværende vurdering | 735mA |