S4924-272K
Produkt oversigt
Varenummer: S4924-272K
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 2.7UH 1.16A 280 MOHM
Dataark: S4924-272K.pdf
  • Besked
Specifikationer for S4924-272K
Varenummer S4924-272K Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 2.7UH 1.16A 280 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 43935 pcs Datablad S4924-272K.pdf
Type - Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Afskærmning Shielded Serie S4924
Vurderinger - Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne S4924-272K TR 800
S4924-272KTR
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Materiale - Core Iron
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Induktansfrekvens - Test 7.9MHz
selvinduktion 2.7µH Højde - Siddende (Max) 0.220" (5.58mm)
Frekvens - Selvresonans 92MHz Detaljeret beskrivelse 2.7µH Shielded Inductor 1.16A 280 mOhm Max Nonstandard
DC-modstand (DCR) 280 mOhm Max Nuværende vurdering 1.16A
Nuværende - Mætning 1.16A