AWH64G-0202-T-R
Assmann WSW ComponentsAssmann WSW Components
AWH64G-0202-T-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: AWH64G-0202-T-R
Producent / Mærke: ASSMANN WSW Components
Produkt beskrivelse CONN HEADER 64POS VERT GOLD
Dataark: AWH64G-0202-T-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for AWH64G-0202-T-R
Varenummer AWH64G-0202-T-R Fabrikant Assmann WSW Components
Beskrivelse CONN HEADER 64POS VERT GOLD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 25268 pcs Datablad AWH64G-0202-T-R.pdf
Spænding - DC Spark Over (Nom) Brass Type attributter -
Afslutning Solder Stil Board to Cable/Wire
Stacking Direction Male Pin shrouding 0.100" (2.54mm)
Afskærmning af skjold Square Serie -
Rækkevidde - parring Shrouded - 4 Wall RoHS Status Tray
Ripple Current - Lavfrekvens - Pitch - Connector -
Samlet kontaktlængde 0.130" (3.30mm) Andre navne HVN64H
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 2
Antal positioner 64 Antal kontakter -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Materiale - Isolering All
Producentens varenummer AWH64G-0202-T-R Længde - post (parring) -
Isoleringsmateriale Tin Isolationshøjde -
Funktioner Keying Slot Udvidet beskrivelse 64 Positions Header Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
Beskrivelse CONN HEADER 64POS VERT GOLD Nuværende vurdering 3A
Nuværende - Max / Kontakt - Kontakt Længde - Post -
Kontakt Længde - Parring 0.100" (2.54mm) Kontakt Afslut tykkelse - Post Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Kontakt Afslut tykkelse - Parring Gold Kontakt Afslut - Post Flash
Kontakt Afslut - Parring 0.669" (17.00mm) Tilslutningstype Header