AWHW16G-0102-T-R
ASSMANN WSW ComponentsASSMANN WSW Components
AWHW16G-0102-T-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: AWHW16G-0102-T-R
Producent / Mærke: ASSMANN WSW Components
Produkt beskrivelse CONN HEADER LOW-PRO 16POS 30AU
Dataark: AWHW16G-0102-T-R.pdf
  • Besked
Specifikationer for AWHW16G-0102-T-R
Varenummer AWHW16G-0102-T-R Fabrikant ASSMANN WSW Components
Beskrivelse CONN HEADER LOW-PRO 16POS 30AU Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5086 pcs Datablad AWHW16G-0102-T-R.pdf
Spændingsbedømmelse - Afslutning Solder
Stil Board to Cable/Wire shrouding Shrouded - 4 Wall
Serie - Rækkevidde - parring 0.100" (2.54mm)
Pitch - Parring 0.100" (2.54mm) Emballage Tray
Samlet kontaktlængde - Andre navne AWHW16-G-0102-T-R
HRU16H
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 2
Antal positioner indlæst All Antal positioner 16
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Parret Stacking Heights -
Isolationshøjde 0.354" (9.00mm) Isolationsfarve Gray
Ingress Protection - Funktioner Keying Slot
Fastgørelsestype Push-Pull Detaljeret beskrivelse Connector Header Through Hole 16 position 0.100" (2.54mm)
Nuværende vurdering 3A Kontakt type Male Pin
Kontakt form Square Kontaktmateriale Brass
Kontakt Længde - Post 0.130" (3.30mm) Kontakt Længde - Parring 0.224" (5.70mm)
Kontakt Afslut tykkelse - Post - Kontakt Afslut tykkelse - Parring 30.0µin (0.76µm)
Kontakt Afslut - Post Tin Kontakt Afslut - Parring Gold
Tilslutningstype Header Applikationer -
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
AWHW2 14A-0202
AWHW2 14A-0202
producenter: ASSMANN WSW Components
Beskrivelse: CONN HEADER LO-PRO 2MM 14POS R/A
På lager: 73207 pcs
Hent: AWHW2 14A-0202.pdf
RFQ
AWHW16A-0202-T-R
AWHW16A-0202-T-R
Beskrivelse: CONN HEADR R/A LO-PRO 16POS GOLD
På lager: 3641 pcs
Hent: AWHW16A-0202-T-R.pdf
RFQ
AWHW16G-0202-T-R
AWHW16G-0202-T-R
Beskrivelse: CONN HEADER LOW-PRO 16POS GOLD
Hent: AWHW16G-0202-T-R.pdf
AWHW2 16A-0202
AWHW2 16A-0202
Beskrivelse: CONN HEADER LO-PRO 2MM 16POS R/A
Hent: AWHW2 16A-0202.pdf
AWHW2 14G-0202
AWHW2 14G-0202
Beskrivelse: CONN HEADER LO-PRO 2MM 14PS VERT
Hent: AWHW2 14G-0202.pdf
AWHW14A-0202-T-R
AWHW14A-0202-T-R
Beskrivelse: CONN HEADR R/A LO-PRO 14POS GOLD
Hent: AWHW14A-0202-T-R.pdf
AWHW2 10A-0202
AWHW2 10A-0202
Beskrivelse: CONN HEADER LO-PRO 2MM 10POS R/A
Hent: AWHW2 10A-0202.pdf