AWHW2-40-G-SMD-R
ASSMANN WSW ComponentsASSMANN WSW Components
AWHW2-40-G-SMD-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: AWHW2-40-G-SMD-R
Producent / Mærke: ASSMANN WSW Components
Produkt beskrivelse CONN HEADER LO-PRO 2MM 40POS SMD
Dataark: AWHW2-40-G-SMD-R.pdf
  • Besked
Specifikationer for AWHW2-40-G-SMD-R
Varenummer AWHW2-40-G-SMD-R Fabrikant ASSMANN WSW Components
Beskrivelse CONN HEADER LO-PRO 2MM 40POS SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3699 pcs Datablad AWHW2-40-G-SMD-R.pdf
Spændingsbedømmelse - Afslutning Solder
Stil Board to Cable/Wire shrouding Shrouded - 4 Wall
Serie - Rækkevidde - parring 0.100" (2.54mm)
Pitch - Parring 0.100" (2.54mm) Emballage Tube
Samlet kontaktlængde - Andre navne AE10573
AWHW2-4040-SMD-R
AWHW2-40G-SMD-R
AWHW240GSMDR
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 2
Antal positioner indlæst All Antal positioner 40
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Parret Stacking Heights -
Isolationshøjde 0.226" (5.74mm) Isolationsfarve Black
Ingress Protection - Funktioner Keying Slot, Pick and Place
Fastgørelsestype Push-Pull Detaljeret beskrivelse Connector Header Surface Mount 40 position 0.100" (2.54mm)
Nuværende vurdering 1.5A Kontakt type Male Pin
Kontakt form Square Kontaktmateriale Brass
Kontakt Længde - Post - Kontakt Længde - Parring 0.157" (4.00mm)