AWHW26A-0102-T-R
ASSMANN WSW ComponentsASSMANN WSW Components
AWHW26A-0102-T-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: AWHW26A-0102-T-R
Producent / Mærke: ASSMANN WSW Components
Produkt beskrivelse CONN HEADR R/A LO-PRO 26POS 30AU
Dataark: AWHW26A-0102-T-R.pdf
  • Besked
Specifikationer for AWHW26A-0102-T-R
Varenummer AWHW26A-0102-T-R Fabrikant ASSMANN WSW Components
Beskrivelse CONN HEADR R/A LO-PRO 26POS 30AU Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3024 pcs Datablad AWHW26A-0102-T-R.pdf
Spændingsbedømmelse - Afslutning Solder
Stil Board to Cable/Wire shrouding Shrouded - 4 Wall
Serie - Rækkevidde - parring 0.100" (2.54mm)
Pitch - Parring 0.100" (2.54mm) Emballage Tray
Samlet kontaktlængde - Andre navne AWHW26-A-0102-T-R
HLU26H
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 2
Antal positioner indlæst All Antal positioner 26
Monteringstype Through Hole, Right Angle Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Parret Stacking Heights -
Isolationshøjde 0.352" (8.94mm) Isolationsfarve Gray
Ingress Protection - Funktioner Keying Slot
Fastgørelsestype Push-Pull Detaljeret beskrivelse Connector Header Through Hole, Right Angle 26 position 0.100" (2.54mm)
Nuværende vurdering 3A Kontakt type Male Pin
Kontakt form Square Kontaktmateriale Brass
Kontakt Længde - Post 0.124" (3.15mm) Kontakt Længde - Parring 0.224" (5.70mm)