BFC236843563
Vishay BC ComponentsVishay BC Components
Vishay BC Components
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BFC236843563
Producent / Mærke: Angstrohm / Vishay
Produkt beskrivelse CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC RAD
Dataark: BFC236843563.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for BFC236843563
Varenummer BFC236843563 Fabrikant Vishay BC Components
Beskrivelse CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 310220 pcs Datablad BFC236843563.pdf
Spændingsvurdering - DC 160V Tolerance 0.056µF
Afslutning PC Pins Overflade Mount Land Størrelse 0.394" (10.00mm)
Størrelse / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm) Serie MKT368
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Polarisering Radial Andre navne 222236843563
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer BFC236843563
Levetid @ Temp. - Højde - Siddende (Max) 0.532" (13.50mm)
Funktioner Long Life Udvidet beskrivelse 0.056µF ±10% Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial
ESR (Equivalent Series Resistance) ±10% Dielektrisk diameter Polyester, Metallized
Beskrivelse CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC RAD Nuværende - Lækage 250V