MBB0207CC1500FC100
Vishay BC ComponentsVishay BC Components
MBB0207CC1500FC100 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MBB0207CC1500FC100
Producent / Mærke: Angstrohm / Vishay
Produkt beskrivelse RES 150 OHM 0.6W 1% AXIAL
Dataark: MBB0207CC1500FC100.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for MBB0207CC1500FC100
Varenummer MBB0207CC1500FC100 Fabrikant Vishay BC Components
Beskrivelse RES 150 OHM 0.6W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 286593 pcs Datablad MBB0207CC1500FC100.pdf
Spændingsværdi - AC - Spænding - Arbejde 0.6W
Spænding - Opdeling - Tykkelse (Max) ±50ppm/°C
Størrelse / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) Serie MBB/SMA 0207 - VG06
RoHS Status Tape & Box (TB) Polarisering Axial
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer MBB0207CC1500FC100 Højde - Siddende (Max) -
Funktioner - FIFO s 2
Udvidet beskrivelse 150 Ohm ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film ESR (Equivalent Series Resistance) ±1%
Beskrivelse RES 150 OHM 0.6W 1% AXIAL Belægning, Boligtype Metal Film