BZX85B100-TAP
Vishay Semiconductor Diodes Division
BZX85B100-TAP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BZX85B100-TAP
Producent / Mærke: Vishay Semiconductor Diodes Division
Produkt beskrivelse ZENER DIODE DO41
Dataark: BZX85B100-TAP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
25000 pcs
  • Besked
Specifikationer for BZX85B100-TAP
Varenummer BZX85B100-TAP Fabrikant Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse ZENER DIODE DO41 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1952373 pcs Datablad BZX85B100-TAP.pdf
Spænding - Isolering 350 Ohm Spænding - Opdeling DO-41
Serie Automotive, AEC-Q101 RoHS Status Tape & Box (TB)
Strøm - Max 1.3W Polarisering DO-204AL, DO-41, Axial
Andre navne BZX85B100-TAPGITB
BZX85B100-TAPGITR
BZX85B100-TAPGITR-ND
Driftstemperatur 175°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer BZX85B100-TAP Impedans (Max) (Zzt) 100V
Udvidet beskrivelse Zener Diode 1.3W ±2% Through Hole DO-41 ESR (Equivalent Series Resistance) ±2%
Diode Konfiguration 500nA @ 75V Beskrivelse ZENER DIODE DO41