BZX85B51-TAP
Vishay Semiconductor Diodes Division
BZX85B51-TAP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BZX85B51-TAP
Producent / Mærke: Vishay Semiconductor Diodes Division
Produkt beskrivelse DIODE ZENER 51V 1.3W DO41
Dataark: BZX85B51-TAP.pdf
  • Besked
Specifikationer for BZX85B51-TAP
Varenummer BZX85B51-TAP Fabrikant Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse DIODE ZENER 51V 1.3W DO41 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2060255 pcs Datablad BZX85B51-TAP.pdf
Spænding - Isolering 115 Ohm Spænding - Opdeling DO-41
Serie Automotive, AEC-Q101 RoHS Status Tape & Box (TB)
Strøm - Max 1.3W Polarisering DO-204AL, DO-41, Axial
Driftstemperatur -55°C ~ 175°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer BZX85B51-TAP
Impedans (Max) (Zzt) 51V Udvidet beskrivelse Zener Diode 1.3W ±2% Through Hole DO-41
ESR (Equivalent Series Resistance) ±2% Diode Konfiguration 500nA @ 39V
Beskrivelse DIODE ZENER 51V 1.3W DO41 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr -